MACEDONIA FORUM - MAFF
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MACEDONIA FORUM - MAFF

MAKEDONSKI FORUM -MAFF, Ako ste osetlivi na psovki, gadosti,omalovazuvanja i slicno , Ve zamoluvame ne vleguvajte na Forumot!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 BOSKOVSKI I TARCULOVSKI (SUDENJE VO HAG )

Go down 
АвторПорака
PERDIKA_III
Newbie
Newbie
PERDIKA_III


Број на мислења : 14
Registration date : 2008-05-04

BOSKOVSKI I TARCULOVSKI (SUDENJE VO HAG ) Empty
ПишувањеПредмет: BOSKOVSKI I TARCULOVSKI (SUDENJE VO HAG )   BOSKOVSKI I TARCULOVSKI (SUDENJE VO HAG ) Icon_minitime14th Мај 2008, 18:59

Obvini telite go ptcenija Keskovski,smetajki verojatno oti kako glaven sef na obezbeduvanjeto na pretsedatelot,verojatno e eden od onie nabildani tipovi koi povece mislat so muskulite,otkolku so mozocnite celii.Sepak bombardiran od prasanjata na obvinitelkata Isa,Keskovski pokaza poveke smirenost i racionalnost vo odgovorite otkolku bilo koj drug svedok prethodno.
Svedocenjeto na sefot na obezbeduvanjeto na Trajkovski,posoci uste na nekolku apsurdi na obvinitelstvoto protiv Ljube i Johan,koi se potpiraat tokmu na crno-beloto klise za etiketiranje na zlostornicite i miritvorcite vo vojnata so ONA.Svedokot vsusnost ja razoblici logikata na HAg,koga se vo prasanje ARM i vrhovniot komandant Trajkovski.Toj im sugerirase deka Trajkovski ja koordiniral akcijata vo Ljuboten,za koja samo Ljube i Johan cmaat zad resetki vo Seveningen.
Za da ja dokaze krvozednata uloga na Boskovski,nasproti mirotvorecot Trajkovski,obvinitelkata nadolgo i nasiroko ke raskazuva citati od knigata na Ljube Boskovski,a vo eden moment ce go navede i sledniot paragraf: Ve uveruvam deka nema da ima mir so teroristite.Ce prodolzime so nasata akcija i pretsedatelot Trajkovski ce pregovara kako pretsedatel na drzava koja saka da stane clen na EU. ...
Po citatot sleduvase prasanje,
ISA: Znaci,Ljube Boskovski ne se soglasuvas premnogu so pretsedatelot,neli?
KESKOVSKI: Ne mozam da odgovoram na ova prasanje.Jas ne sum Ljube Boskovski,jas ne sum pretsedatelot. Ke vi kazam povtorno,ova e kniga pisuvana od g.Boskovski,taka sto nemozam da koemntiram za toa.
ISA: OK. G.Keskovski,dali Ljube Boskovski e covek koj bese mirotvorec?
KESKOVSKI: Kako mozam da vi odgovoram na ova prasanje.Ne mozam da vi odgovoram na ova prasanje... ne mi e jasno.
ISA: Dali e toj licnost sto prostuva?
KESKOVSKI: Hristijanite prostuvaat.
ISA: Smetam deka ne mi odgovorivte na moeto prasanje, G.Keskovski. Dali Ljube Boskovski bese licnost koja prostuva?
KESKOVSKI: Da.
Vo ponatamosniot del na isprasuvanjeto na Keskovski sleduvase i ova prasanje:
ISA: Vo formacijata od MVR od 11 juli 2005(ispratena od MVR vo vremeto na Hari Kostov do Keskovski-n.z.),eden mesec otkako ste pobarale od Ministerstvoto da vi ja vratat rabotnata kniska,se veli deka se uste ne ste vratile predmeti vo sopstvenost na MVR... oficijalna legitimacija od MVR,mobilni telefoni,avtomatska puska,lisici,municija za dva revolveri,pistol... Potoa se spomenuva panciren elek i sl... kako pripadnik na MVR,neli treba da go pocituvate zakonot?
KESKOVSKI: MVR moze da kaze deka jas isto taka dolzam i raketen frlac.Ne sum izbegnuval nikakvi obvrski kako sto velat.Toa se baranja koi ne se realni.Ne mozam da vratam nesto sto ne sum imal.Ako sum imal avtomatska puska,MVR trebase da me obvini za nelegalno poseduvanje na oruzje.Toa e krivicno delo spored Krivicniot zakonnik na RM.Toa bi znacelo deka MVR trebalo da mi napravi pretres i da mi go konfiskuva oruzjeto.Toa ne e baranje da vratam penkalo ili moliv,taka sto ocigledno tie imaa problemi so nivnite baranja.
Вратете се на почетокот Go down
 
BOSKOVSKI I TARCULOVSKI (SUDENJE VO HAG )
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MACEDONIA FORUM - MAFF :: Politika-
Отиди до: