MACEDONIA FORUM - MAFF
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MACEDONIA FORUM - MAFF

MAKEDONSKI FORUM -MAFF, Ako ste osetlivi na psovki, gadosti,omalovazuvanja i slicno , Ve zamoluvame ne vleguvajte na Forumot!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 GLASNOGOVORNIK NA NASILSTVOTO VO POLITIKATA

Go down 
АвторПорака
PERDIKA_III
Newbie
Newbie
PERDIKA_III


Број на мислења : 14
Registration date : 2008-05-04

GLASNOGOVORNIK NA NASILSTVOTO VO POLITIKATA Empty
ПишувањеПредмет: GLASNOGOVORNIK NA NASILSTVOTO VO POLITIKATA   GLASNOGOVORNIK NA NASILSTVOTO VO POLITIKATA Icon_minitime14th Мај 2008, 18:16

Sinonim za pregovarackite vestini na makedonskata politika vo izminative 17 godini bese i ostana Denko Maleski. Ne deka drugite negovi kolegi se pokazaa kako pokvalitetni,ama,siromaskiot,soglasno svojot karakter,niz godinite stana vulgaren eksponent na politikata na sila.Nema ludo,opasno ili pogubno resenie koe Maleski ne e sposoben da go racionalizira i istakne kako pozitivno.Negovoto problematicno atipicno odnesuvanje na minister za nadvoresni raboti go voocija prvi britanskite kolegi.Osven sto bese poznat kako minister koj javno, na sednica na vlada,rece deka ne ja priznava nezavisna Makedonija,Maleski ja demonstrirase svojata ropska priroda vo mnogu prigodi,odnesuvajci se kako zapisnicar na secii interesi,osven na makedonskite.
Kako decata,koga ce se soocat so palavstinite na drugarcinjata,dobriot i pokoren Denko si dozvoli samo ednas da i se naluti na dvolicnata Evropa.Toa bese otkako EU ni ja nagrbaci Lisabonskata deklaracija,a toj,vo znak na protest,javno prizna deka kolegite go izmamile.Vo sekoj slucaj,Denko Maleski e tip napoliticar koj vo bukvalna smisla ja obesmisluva politikata,diplomatijata,no e dragoceno orudie na sekoj silnik koj saka lesno i so najmalku zrtvi da ja sprovede svojata cel.
Вратете се на почетокот Go down
 
GLASNOGOVORNIK NA NASILSTVOTO VO POLITIKATA
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MACEDONIA FORUM - MAFF :: Politika-
Отиди до: